tren
tren

Yurtdışı Nakliye Fiyatı Hesaplama

Yurtdışı Nakliye Fiyatı Hesaplama

Yurtdışına ihracat veya ithalat yapmak istiyorsunuz. Nakliye ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsunuz. Yurtdışı nakliye fiyatları nasıl hesaplanır? İhracat, ithalat, transit ve 3. ülke navlun hesaplama yöntemleri

İlk önce nakliye fiyatı hesaplamadan navlun nedir? sorusunun cevabını okumanızı tavsiye ederiz.

Nakliye Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Sabit Giderleri (Amortisman, Vergiler, Sigorta, Kasko, Yıllık ortalama bakım masrafları gibi)

Değişken Giderlerİ (Yol Km, Geçiş ücretleri, Ülkelere göre sigortalar, geçiş ücretleri, otobanlar gibi)

Yukarıda saydığımız ücretlere dahil edilecek şoför maaşı, şoför sigortası, şoförün bireysel emekliliği, çocuk yardımları gibi…

Nakliye ücretini hesaplarken komple yükleme mi? Yoksa parsiyel yükleme mi? gibi soruları sormamız gerekir.

Komple TIR Maliyetlerine örnek verecek olur isek Türkiye’nin İstanbul Şehrinden yükleme yapan komple TIR Almanya’ya ortalama 5.000 EURO navlunla ihracat yüklemesine gidiyorsa ortalama KM başı 1.67 EURO gibi bir nakliye ücreti vardır. Türkiye – Almanya arası 5.000 EURO / 3.000 KM baz alınarak hesap edildi. Yurtdışı nakliye maliyetleri hesaplarken lojistik firmaları araç maliyetlerini, kar oranı baz alırken; ihracatçılar ürünlerinin sevkiyat maliyetlerini çıkarmak için hesaplamaya ihtiyaç duyarlar.

Almanya Nakliye fiyatları için tıklayınız!

Yurtdışı Parsiyel Nakliye Ücreti Hesaplama

Parsiyel taşımacılığı hizmetinde fiyat hesaplaması için genel olarak ölçü, kg ve adet detayları baz alınmaktadır. Normal tenteli TIR m3’üne göre maliyetlerin bir kısmı oluşturulurken bunlara ek işçilik, depo masrafları, acente ücretleri, geçiş ülkelerinde ücret farklılıkları ve dozvola türüne göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Minimum Maliyet: Küçük çaplı yüklerde firmalar genelde Baremli Liste diye adlandırdığımız parsiyel fiyat listesine göre fiyat verirler. Bu listede en küçük yük 0 – 1 m3 arasında gibidir. Örnek Hollanda parsiyel yük fiyatları hesaplarken ölçüler / tonaj / dağıtım şehri gibi değerlere göre 270 EURO’dan minimum (tahmini) fiyatlarla başlar.

Hollanda nakliye hizmeti için tıklayınız!

Nakliye fiyatları hesaplama teknikleri genel olarak bu şekildedir. Denizyolu, havayolu, demiryolu gibi nakliye şekillerinde ücret hesapları daha da değişkendir. Bir çok maliyet kalemi yer alır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hiper Lojistik
Hiper Lojistik
Hiper Lojistik uluslararası nakliyat hizmetinin doğru adresidir.