tren
tren

Lojistik Çalışan Maaşları

Lojistik Çalışan Maaşları

Lojistik maaşları ne kadar? Üniversite 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık Lisans eğitimi alan öğrencilerin aynı zamanda lojistik sektörüne merakı olan kişilerin lojistik maaşları hakkında araştırmalar yapmaktadır. Sektörünüzdeki pozisyona göre aylık ücretleri değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğin en önemli etkenleri arasında çalıştığınız görev (pozisyon), kıdem, verimlilik gibi şartları belirleyen unsurlar bulunur.

Lojistik Maaşları

Lojistik çalışan maaşları hakkında belirttiğimiz ücret tablosu ortalama üzerinden baz alınmıştır. Lütfen değerleri ilgili günün şartlarına göre güncel olarak iş başvurusu yaptığınız firmalardan sorgulayınız.

✔ Lojistik Operasyon Görevlisi Maaşları6.000 TL ve Üzeri (Şirkete Göre Değişir)
✔  Lojistik Operasyon Şefi Maaşı8.000 TL ve Üzeri (Firmanın Durumuna Göre)
✔  Lojistik Operasyon Müdürü Maaşı9.000 TL ve Üzeri (Firmanın Durumuna Göre)
✔ Lojistik Uzmanı Maaş9.000 TL ve Üzeri (Şirkete Göre Değişir)
✔  Lojistik Şefi Maaşı10.000 TL ve Üzeri (Firmanın Durumuna Göre)
✔  Lojistik Müdürü Maaşı11.000 TL ve Üzeri (Firmanın Durumuna Göre)
✔ Lojistik Mühendisi Maaşları12.000 TL ve Üzeri (Şirkete Göre Değişir)

Lojistik bölümünden yeni mezun olan birinin maaş beklentisinden çok işine odaklanması işleri fiili şekilde öğrenmelerinin yararlı olacağını düşünmekteyiz, işinizde uzmanlaştığınız takdirde maaşlarınıza mutlaka pozitif yönde etki oluşturur. Eğitim, öğretim hayatında öğrenciler genelde teorik bilgiler öğrenmektedir. Bu teorik bilgileri pratiğe iş hayatında dökebilirsiniz.

Lojistik nedir? hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Lojistik Maaşları Nasıl Yükselir?

Firmaların piyasa koşulları, firma kuralları ve personelin performansına dayalı olarak maaş uyguladığını söyleyebiliriz. Firmanın ölçeği de maaşlarda etkendir. Genelde asgari ücret zam oranı, TEFE, TÜFE, Enflasyon değerlerine bağlı olarak firmalar lojistik sektöründe personellerine zam uygular. Genelde firmaların personellerle anlaşmasına bağlı olarak yılda genelde 1 veya 2 defa maaş zammı yapar. Covid19 döneminde oluşan dünya geneli tedarik zincirindeki kopmalar, üretimlerin azaltılması gibi etkenlerden dolayı Türkiye’de lojistik sektörü aksine daha da tersine etki oluşturarak büyüme sağladı. Çin’den yayılmaya başlayan pandemi nedeniyle Çin’den tedarik edilemeyen çoğu ürün Türkiye’den tedarik edildi. Bu süreçte Türkiye’de lojistik sektöründe çalışanların maaşları yükseldi.

Lojistik Sektöründe Kariyer Yaparak Maaş Yükseltme

Lojistik sektöründe yer alan firmalar genelde çalışanlarından üstün performans bekler. Bu beklentileri karşılayan personeller şirketlerin gözdesi olur. Lojistik sektörü ne kadar hizmet sektörü içerisinde olsa da şirketin markası öncelikli olacak şekilde satış, operasyon, finans ve muhasebenin doğru işlemesi ile karlılık hedeflerini yükseltmeye çalışır. Lojistik sektöründe kariyer planlamanızı doğru şekilde yaptığınızda ve çalıştığınız şirkete fayda sağladığınız oranda maaş beklentiniz yükselebilir. Bireysel yeteneklerinizi geliştirerek kariyer ve maaşınız yükselecektir. Çalıştığınız takım ve organizasyonda üstlendiğiniz sorumluluk ve görevler arttıkça sizlere pozitif etki oluşturacaktır.

Not: Bu yazıda belirtilen maaşların Hiper Lojistik A.Ş.’den ilgisi yoktur. Sadece bilgi amaçlı yayındır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hiper Lojistik
Hiper Lojistik
Hiper Lojistik uluslararası nakliyat hizmetinin doğru adresidir.